„Krzysztof Kralka. Saksofon. Multimedialna szkoła gry”. Przedmowa.

 

Publikacja „Krzysztof Kralka. Saksofon. Multimedialna szkoła gry” powstała na bazie mojego kilkudziesięcioletniego doświadczenia jako muzyk – saksofonista. Złożyło się na nie ponad dwadzieścia lat pracy u boku najlepszych w kraju saksofonistów, w prowadzonym przez Stanisława Fiałkowskiego „Big Warsaw Band”, udział w wielu festiwalach muzycznych, koncertach, nagraniach radiowych i telewizyjnych. Praca u charakterze muzyka – saksofonisty w show-bandach na statkach pasażerskich w USA, prowadzenie własnego kwartetu jazzowego „Loft”, występy z orkiestrami symfonicznymi, koncerty z organami i chórem w wielu krajach europejskich, udział w tysiącach „eventów”.
Także, z doświadczenia nabytego z pracą z młodzieżą, jako nauczyciel podstawowej i średniej szkoły muzycznej oraz doświadczenia nabytego przez prowadzanie forum saksofonowego, gdzie odpowiadałem na pytania, których nigdy bym sam nie wymyślił.

Publikacja niniejsza dojrzewała dwadzieścia lat. Jest kontynuacją i rozwinięciem mojej pracy magisterskiej „Saksofon. Multimedialne kompendium wiedzy” na Wydziale jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach (w czerwcu 2002 roku, na dwa lata przed polską Wikipedią). Niektóre wpisy (zwłaszcza te dotyczące saksofonu, Adolfa Saxa i historii saksofonu) pochodzą z założonego w 2003 roku i redagowanego przeze mnie wortalu www.saksofon.pl. W ciągu lat teksty te wielokrotnie odnajdowałem w różnych publikacjach saksofonowych oraz kilkukrotnie w Wikipedii (podlegały zmianie). Powstała nawet strona www, która była odzwierciedleniem 1:1 wortalu:). Nie muszę dodawać, że bez podania źródła. Jeśli znajdziecie gdzieś teksty podobne do zawartych w tej publikacji, bardzo proszę o świadomość daty ich utworzenia.

I wreszcie, publikacja jest też syntezą wiedzy zawartej w olbrzymiej literaturze przedmiotu, ze szczególnym uwzględnieniem publikacji rosyjskojęzycznych, francuskich, brytyjskich i amerykańskich.

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz