Akcesoria saksofonowe

Do saksofonu zakupionego w sklepie dołączone będzie zapewne kilka niezbędnych przedmiotów: ustnik, kapturek, ligatura, stroik, szmatka, pasek i futerał. Do chińskich saksofonów dołączone będą najprawdopodobniej materiałowe rękawiczki.

Oprócz tych rzeczy, saksofoniści używają pewną liczbę akcesoriów, niezbędnych w eksploatacji saksofonu. Składają się na nie przyrządy do pielęgnacji, przechowywania, modyfikacji stroika. Wyciory, naklejki, ochraniacze dla ustnika, akcesoria do czyszczenia i pielęgnacji korpusu saksofonu oraz inne, potrzebne do ćwiczeń i nut.
Oto kilka akcesoriów, mniej lub bardziej przydatnych.

guma Podkładka, gumka pod kciuk prawej ręki.
podkładki pod paliczki
podkładki pod paliczki
Podkładki pod paliczki palców. Część saksofonistów, zwłaszcza tych z długimi palcami lub grających na starych instrumentach używa gumowych podkładek na klapy obsługiwane paliczkami lewej dłoni.
korek do korpusu
korek do korpusu
Korek do korpusu saksofonu. Ma za zadanie chronić dźwignię klapy oktawowej i utrzymywać saksofon w futerale. Korek lubi się zgubić, zwłaszcza jeśli używa się wyciora. Na szczęście łatwo go dokupić.
futerał futerał
Etui na szyjkę saksofonu. W niektórych profilowanych futerałach nie ma miejsca na szyjkę. Wówczas należy włożyć ją w roztrąb, zabezpieczając etui.

 

guma Guma ochronna na dzwon (dźwięcznik, roztrąb).
Przydatna, jeśli się chce chronić cenny instrument oraz w sytuacji częstego przypinania czegoś do saksofonu (mikrofonu, deflektora itp.)
guma

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz