Przegląd stroików D’Addario

Firma D’Addario wywodzi się od starej włoskiej rodziny, której tradycje produkcji akcesoriów muzycznych sięgają XVII wieku. W 1905 roku część rodziny przeniosła się do USA, importując, a później produkując akcesoria muzyczne. Były to początkowo struny do instrumentów strunowych, później oferta firmy wzbogacała się o inne produkty. W roku 2004 D’Addario przejęła produkującą stroiki firmę Rico. Obecnie siedziba firmy mieści się w Famingdale (obok Nowego Yorku). Zarządzana jest przez trzynastu członków rodziny D’Addario i zatrudnia blisko tysiąc pracowników.

Stroiki La Voz, typ unfield. Według opisu producenta, stroiki La Voz mają potężne brznienie i elastyczność.
Charakteryzują się wyważonym profilem, mocniejszym grzbietem. Przeznaczone są do każdego stylu gry. Zrobione z trzciny uprawianej w USA.
Stroiki D’Addario VENN, typ unfield. Zbudowane sa z włókien polimerowych, żywicy i naturalnych fragmentów trzciny. Kompozycja tych elementów pozwala nadać stroikowi trwałość, zachowując elastyczność, ciepły, bogaty dźwięk i poczucie naturalnego stroika. Stroiki D’Addario VENN sprzedawane są także na sztuki.
SELECT JAZZ FILED. Według opisu producenta, stroiki cięte z grubej surówki. Mają zatem gruby grzbiet, a także tradycyjny tip. Przekłada się to na maksymalną elastyczność artykulacji, znakomitą kontrolę i projekcję. Dostępne w twrdościach od 2S do 4H.
SELECT JAZZ UNFILED. Według opisu producenta, stroiki cięte z grubej surówki. Mają zatem gruby grzbiet, a także tradycyjny tip. Przekłada się to na maksymalną elastyczność artykulacji, znakomitą kontrolę i projekcję. Dostępne w twrdościach od 2S do 4H. Stroik produkowany z naturalnie uprawianej w USA trzciny arundo.
RESERVE. Te stroiki (według opisu producenta) zapewniają dynamikę, elasyczność i wyjątkowo ciepłą jakość dźwięku. Tradycyjny tip, ułatwia artykulację i dobrą reakcję. Stroik idealny dla profesjonalnych muzyków i zaawansowanych uczniów. Dostępny w twardościach 2 – 4,5.
PLASTICOVER. Ma świetną projekcję dźwięku, przydatną w różnych stylach muzycznych. Ten powlekany tworzywem stroik jest ulubionym wyborem wielu muzyków rockowych, popowych i latynoskich. Świetnie wytrzymuje zmiany warunków atmosferycznych. Dostępne w twardościach 1-5. Stroik produkowany z naturalnie uprawianej w USA trzciny arundo.
FREDERICK L. HEMKE. Według opisu producenta, spiłowany wierzchołek i cieńsze serce stroika powoduje, że zarówno początkującym, jak i doświadczonym saksofonistom stroik nada ciepłe, wyrafinowane brzmienie. Cieńsza przekładnia zapewmi wyraźną artykulację i szybką reakcję. Sroik dostępny w twardościach od 2 do 4. Podobnie jak inne stroiki D’Addario, ten także produkowany jest z naturalnie uprawianej w USA trzciny arundo.
ROYAL. Typ field. Stroik zaprojektowany z myślą o łatwości gry. Idealny dla początkujących. Z przystępną ceną dla rodziców.
Podobnie jak inne stroiki D’Addario, ten także produkowany jest z naturalnie uprawianej w USA trzciny arundo.
RICO. Typ unfield. Ten stroik został zaprojektowany dla początkujących saksofonistów, z myślą o łatwości gry. Przystępna cena dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Podobnie jak inne stroiki D’Addario, także te produkowane są z naturalnie uprawianej w USA trzciny arundo.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz