I Ogólnopolski Zlot Czytelników saksofon.pl


Pamiątkowe zdjęcie niektórych uczestników Zlotu


Rozpoczynający Zlot zespół saksofonowy Szkoły Muzycznej w Płocku zaprezentował program złożony z efektownych ragtimów, granych w wesoły, żywiołowy sposób. W zesple zagrali muzycy o różnych poziomach wykonawczych, znakomita szkoła dla początkujących saksofonistów.


Pierwszy w historii Płocka hejnał zagrany przez kilkudziesięciu saksofonistów jednocześnie. To historyczne wykonanie utrwalone zostało na szczęście kamerami wideo.


Najlepsza, saksofonowa część Big Bandu Domu Technika…



Profesjonalnie grający Swing Brothers z Poznania, cztery saksofony ze swingującą sekcją. Doprowadzili do wrzenia saksofonową publiczność.


Zespół Jazz Bond – sekcja dyżurna trwającego blisko godzinę jam session, w czasie którego zabrzmiało ponad dwadzieścia solówek saksofonowych.


Płocki Zespół Saksofonowy zaprezentował saksofonowe wykonanie Błękitnej Rapsodii G. Gershwina.


Zespół saksofonowy Szkoły Muzycznej we Włocławku pod wodzą prof. Dariusz Zaleśnego. Zaskoczyli wszystkich profesjonalizmem i muzykalnością. Rewelacja.


Profesor Akademii Muzycznej w Warszawie – Paweł Gusnar, profesor Akademii Muzycznej w Krakowie – Andrzej Rzymkowski, dyrektor www.saksofon.pl – Krzysztof Kralka na głównej scenie Zlotu.


Sax Parade – korowód saksofonistów idący ulicami Płocka i grający tematy dixielandowe, ku uciesze mieszkańców miasta.


Subtelny i kulturalny Kwartet Akademia z Warszawy zaimponował słuchaczom wspaniałą interpretacją klasycznych tematów. Piękne, wyrównane brzmienie, precyzyjna intonacja, wielka muzykalność.

Zlotowi towarzyszyła wystawa instrumentów i akcesoriów czołowych dystrybutorów saksofonów. Na zdjęciach tanie i dobre nowe saksofony Jupiter przywiezione przez Music Center Płock – Kraków oraz wielka liczba saksofonów, stroików i akcesoriów saksofonowych od Piotra Śmietany z Katowic, który udzielał także konsultacji w sprawie korekt i remontów saksofonów – od czego jest wybitnym specjalistą.

Sporym zainteresowaniem uczestników Zlotu cieszyły się:lekcja otwarta profesora Akademii Muzycznej w Warszawie – Pawła Gusnara, wykład na temat roli krtani w zadęciu saksofonowym profesora Andrzeja Rzymkowskiego z krakowskiej Akademii Muzycznej oraz wykład na temat zasad improwizacji jazzowej Krzysztofa Kralki (wortal).


W czasie Zlotu można było sprzedać lub kupić używany ustnik, nabyć koszulkę Zlotu lub zasięgnąć informacji na specjalnie przygotowanym kiermaszu.



Saksofonowa Młoda Para, której w czasie uroczystości zaślubin grali uczestnicy Zlotu.


Zlot był także okazją do sprzedaży niepotrzebnego instrumentu…


Młodzi adepci saksofonu czuwali na ulicach miasta, udzielając informacji przybyłym gościom.


Korowód saksofonistów wzbudzał entuzjazm przechodniów i zdziwienie kierowców.

Mały, większy, największy… Trzy gracje…


Fani saksofonu. Pierwszy z lewej – trener kadry narodowej piłkarzy ręcznych.

Kiermasze na placu zlotu, w których wystawcy saksofonów udzielali informacji na temat swojej oferty.

Nad przebiegiem imprezy czuwał sztab organizacyjny Zlotu Saksofonowego.


Szefowa biura organizacyjnego w akcji…

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz